O víkendu 15.-16.5.2010 proběhlo jarní setkání Willíka v Monínci, kam dorazilo 11 rodin. Na programu byla muzikoterapie paní Mgr. Lintnerové, ergoterapie paní Bc. Adamové a skupinové bubnování s panem Šušorem. Podívejte se do fotogalerie a přečtěte si článek o tom, jak jsme se v Monínci měli.
Čtyři naše starší děti (Kuba, Hanka, Tomáš a Adam) se zúčastnily prázdninového kempu v Itálii, který pořádala Evropská asociace Williamsova syndromu. Vše proběhlo skvěle, článek o pobytu od Hanky Strykové si můžete přečíst tady. Fotografie k prohlédnutí: zde, zde a zde.
Týdenní pobyt se slovenskou Spoločností Williamsovho syndrómu, který se konal od 15.8.2010 na jižním Slovensku v Kováčově, se vyvedl. Počasí nám přálo, užili jsme si koupání na termálním koupališti Vadaš ve Štúrově, výlet do Budapešti i do Ostřihomi, báječně se vyvedla muzikoterapie (děkujeme Daně Pšeničkové a Věře Korhoňové za skvělý program), viděli jsme ohňostroj, ochutnali místní víno, děti si zasoutěžily (díky starostovi p.Drápákovi), dokonce byl o setkání natočen i pořad Slovenským rozhlasem Regina. Díky všem a hlavně Nadaci O2. Přečtěte si reportáž o pobytu od Olgy Kreníkové a prohlédněte si prvních pár fotografií.
Listopad 2010 – prodloužený víkendový pobyt na jižní Moravě, v hotelu Radějov, se mimořádně vydařil. Přijelo 10 rodin z České republiky a dvě slovenské rodiny. Za krásného slunečného počasí jsme v pátek zvládli výlet do skanzenu ve Strážnici a vylezli jsme na rozhlednu Travičná. V sobotu proběhla celodenní muzikoterapie s paní Bc. Jindrou Kučeříkovou – dětem se moc líbila, děkujeme. Podívejte se na fotografie z pobytu a přečtěte si reportáž.
Občanské sdružení Willík vydalo na konci roku 2010 za pomoci dotace Ministerstva zdravotnictví brožuru, která se podrobně věnuje Williamsově syndromu. Je určena zejména rodičům dětí s Williamsovým syndromem, jsou tu ale i informace pro specialisty, zejména pro lékaře. Brožuru si můžete v pdf stáhnout z těchto stránek (přebal a vlastní text), o tištěnou podobu si můžete napsat panu Zdeňkovi Kratinovi (zdenek.kratina@gmail.com, hradí se pouze poštovné). Brožura bude postupně distribuována vybraným adresátům – genetikům, kardiologům, do speciálních pedagogických center, rané péči, na vysoké školy, kde se studuje speciální pedagogika, v dostatečném počtu je k dispozici i pro další odborníky, kteří přicházejí s našimi dětmi do styku. Věříme, že se díky tomuto prvnímu ucelenému materiálu o Williamsově syndromu, dostane této diagnóze větší publicity.